Milé kolegyne, kolegovia

ďakujeme všetkým učiteľkám materských škôl, ktoré sa do súťaže zapojili.

Video zostrih z otvorenia výstavy.

         Do XXII. ročníka bolo zaslaných 1063 prác, počet zapojených MŠ 143, SMŠ 6.

Vystavené budú aj práce, ktoré neboli ocenené.

Výstava bude sprístupnená v dňoch 23.5.2019 – 31.5.2019 v priestoroch Okresného úradu Prešov, Námestie mieru 3.

Fotogaléria z otvorenia výstavy

https://photos.app.goo.gl/TZo4n8RMnVr38KQU7

1.            Natália Kubašovská        5r.          Chcem byť ako zlatovláska

                MŠ Tatranská 21, Stará Ľubovňa 064 01                uč. Mária Jedináková

2.            Sofia Korduliaková          5r.          Zátišie

                MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14                         uč. Marta Koričárová

3.            Patrícia Handžáková       5r.          Pod hladinou

                MŠ Puškinova 2165/3, Žilina 010 01                        uč. Mgr. Jana Rolková

4.            Maxim Marchevský       6r.          Minecraft

                MŠ Bernolákova 19, Prešov 080 01                         uč. Valéria Matejová

5.            Bohuslav Dulin  6r.          Raňajky v tráve

                MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany 082 71                       uč. Patrícia Chovancová

6.            Matej Andrejka               6r.          Veľkonočný kôň

                MŠ pri ZŠ, Nová Ľubovňa 353, 065 11                    uč. Ľubomíra Rakytová

7.            Ema Čekanová  6r.          Včielka Meduška

                MŠ Fojstvo 1253, Raková 023 51                              uč. Darina Orsághová

8.            Michaela Němcová        6r.          „Červená čiapočka“

                MŠ Sídlisko 311, Cementarenská 311/16, Bystré 094 34                uč. Emília Petričková

9.            Filip Gelačák      6r.          Mám rád pani zubárku

                MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14                         uč. Soňa Gelačáková

10.          Viktor Hamarčák              6r.          Opica Škorica v električke

                MŠ, Ľ. Štúra 318/23, Svidník                      uč. Alena Bosáková

11.          Klára Hlavatá     6r.          „Slimák, slimák ….“

                MŠ Fojstvo 1253, Raková 023 51                              uč. Edita Gerátová

12.          Mia Majchraková            5r.          Naša mačka Cilka

                MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14                         uč. Stanislava Serafinová

13.          Michaela Chomová        5r.          Ako šlo vajce na vandrovku

                SMŠ ELBA – elokované pracovisko Moyzesova 45, Prešov                           uč. Bc. Katarína Káňová

14.          Tamara Vilčeková            6r.          Snežienky

                MŠ Vsetínska 36, Stará Ľubovňa 064 01                uč. Mgr. Lucia Reľovská

15.          Simona Fongusová         5r.          Najkrajší karneval

                MŠ Fojstvo 1253, Raková 023 51                              uč. Bc. Michaela Steinigerová

16.          Salome Stričová               6r.          Na dúhovej planéte

                MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany 082 71                       uč. Patrícia Chovancová

17.          Kristína Mullerová          6r.          Život pod vodou

                Prvá SMŠ ul. Zvolenská 32, Martin 036 01                           uč. Mgr. Libuša Turicová

18.          Viktória Strambová        3r.          Na prechádzke

                MŠ Dénešova 53, Košice                             uč. Terézia Korbová

19.          Tamara Kalmárová          5r.          Čarodejnica

                ZŠ s MŠ – elokované stredisko u. Kultúrna 2, Poproč 044 24                       uč. Ivana Vincová

20.          Anna Karabašová            3r.          Farebný svet okolo mňa

                MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany 082 71                       uč. Patrícia Chovancová

21.          Natália Vašáková             5r.          Korčuliarka na ľade

                SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76                 uč. Mgr. Michaela Mikitová

22.          Sofia Majdiaková            3r.          Svet okolo nás alebo takí sme zvedaví

                MŠ Veterná 159, Námestovo 029 01                     uč. Božena Bolibruchová

23.          Emma Krčmáriková        4,5r.       Nevesta v kroji

                MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14                         uč. Marta Koričárová

24.          Šimon Hudák     6r.          Moja rodina

                SŠPSI – MŠ pre deti so SP, Duklianska 2, Prešov 080 76                 uč. Ľubov Adamečková

25.          Lukáš Nazarej   5r.          Zvieratká v kamióne

                SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76                 uč. Mária Straková

26.          Laura Baranová                5r.          Moja sestra pri hre

                MŠ Ličartovce 082 03                    uč. Mgr. Alena Kovářová

27.          Paulína Čupková              5r.          Ako sa ovečky pasú

                MŠ Závažná Poruba, Hlavná 139                              uč. Lívia Fárníková

28.          Laura Baranová                5r.          Moja rodina na vychádzke

                MŠ Ličartovce 082 03                    uč. Mgr. Alena Kovářová

29.          Emma Bindzárová           5r.          O trojhlavom drakovi

                MŠ ELBA, Smetanova 2, Prešov 080 05                 uč. Petra Mikitová

30.          Alica Stašáková 5r.          Janko Hraško

                MŠ Budovateľská 8, Prešov 080 01                         uč. Brozáková

31.          Michal Stráňay  5r.          Môj ocko na hokeji

                MŠ Valča č. 375, Valča 038 35                    uč. K. Schumichrastová

32.          Andreas Konkoľ               5r.          Veselé sliepočky

                MŠ pri ZŠ Nová Ľubovňa 353, 065 11                      uč. Ľubomíra Rakytová

33.          Alžbeta Kroláková           5r.          Dúha

                Súkromná spojená škola, Vodárenská 3, Prešov 080 01                               uč. Mgr. Iveta Feťková Olenočinová

34.          Gabriel Kažimír 4r.          Mikuláš

                SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76                 uč. Ľubica Húsková

35.          Juraj Beňo          6r.          Zima v meste

                SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76                 uč. Mgr. Daniela Amrichová

36.          Klára Kobuľská  2,5r.        Domček, domček kto v tebe býva?

                SMŠ ELBA – elokované pracovisko Moyzesova 45, Prešov                           uč. Bc. Katarína Káňová

37.          Jakub Mariňák  5r.          Cyklisti

                MŠ Bernolákova 19, Prešov 080 01                         uč. Mgr. Oľga Balážová

38.          Nela Anabela Vašková  4r.          Žabka

                MŠ Fraňa Kráľa 1707, Čadca 022 01                         uč. Mgr. Jana Chlebeková

39.          Diana Jachymovičová    4r.          Na ihrisku

                MŠ Ľ. Štúra 318/23, Svidník 089 01                          uč. Anna Džumanová

40.          Tomáš Susko     4r.          V mojej izbe

                MŠ Bulíkova 25, Bratislava 55, 851 04                     uč. Marcela Nemčeková

41.          Viktor Král          6r.          Dedkove barany pri hre

                MŠ Ličartovce 082 03                    uč. Mgr. Alena Kovářová

42.          Adrián Bzdilík    6r.          S oteckom spoznávame krásy Slovenska

                MŠ Fraňa Kráľa 1707, Čadca 022 01                         uč. Jana Mitková

43.          Tamara Bytčanková        5r.          Ja s ockom v lese

                MŠ Fraňa Kráľa 1707, Čadca 022 01                         uč. Anna Matáková

44.          Teo Zemenčík   6r.          Dievčatko s bábikou

                Prvá SMŠ ul. Zvolenská 32, Martin 036 01                           uč. Mgr. Libuša Turicová

45.          Natália Šimová  4r.          Moja mama a ja

                Prvá SMŠ ul. Zvolenská 32, Martin 036 01                           uč. Mgr. Libuša Turicová

46.          Lilien Holubeková           6r.          Rozkvitnutá jar

                ZŠ s MŠ Podhájska 10A, Martin 036 01                  uč. Martina Valuchová

47.          Kolektívna práca              5-6r.      Dúhový svet

                Kolektív detí triedy KURIATOK                 uč. Darina Fogtová

                ZŠ s MŠ Tajovského 2674/17, Poprad 058 01                       

48.          Kolektívna práca              3-5r.      Rozprávka o troch prasiatkach

                Trieda MŠ D       uč. Ľubica Húsková

                SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76                  

49.          Kolektívna práca              3.5          Kniha o všetkom a pre všetkých

                Staršie oddelenie detí I                               uč. Katarína Rusnáková

                ZŠ s MŠ Spišská Spbota, Vagonárska ulica 1600/4, Poprad 058 01                             

50.          Kolektívna práca              5r.          Na začiatku bol zvitok

                Zuzana Gujdánová, Rebeka Hudáková, Barbara Kočanová                         uč. Jana Lukášová

                CMŠ bl. Imeldy, Moyzesova 8, Košice 040 01                      

Dňa 2. mája 2019 sa uskutočnil výber 50 ocenených prác v telocvični Spojenej školy Pavla Sabadoša internátnej v Prešove

Porota:

PaedDr. Ivana Pančáková – metodička, lektorka, ZUŠ Októbrova 32, Prešov

Mgr. Jana Paľová – učiteľka, Stredná odborná škola pedagogická Kmeťovo stromoradie 5, Prešov

PaedDr. Zuzana Fabišíková – zástupkyňa riaditeľa SŠPSI Duklianska 2, Prešov  

——————————————————————————————————————–

Otvára sa 22. ročník súťaže

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Okresný úrad Prešov – odbor školstva,

vyhlasujú

XXII. ročník  

celoslovenskej  súťaže výtvarnej tvorby

detí materských škôl  s  medzinárodnou účasťou

Organizátori: Spojená škola Pavla Sabadoša internátna, Duklianska 2, Prešov

                     Pedagogická a sociálna akadémia,Kmeťovo stromoradie 3, Prešov

 

Podmienky :

 Práce môžu byť voľného námetu, rôzneho formátu a ľubovoľných techník, plošné alebo  priestorové.

Výtvarné práce budú hodnotené v dvoch kategóriách:

1. kategória 2-4 ročné deti

2. kategória 5-6 ročné deti

Práca musí byť na zadnej strane označená menom a priezviskom autora, jeho vek, názov práce, technika, adresa školy a meno pedagóga.

Ku každej práci je potrebné priložiť strojom písaný štítok rozmerov 10x5cm s  tými istými údajmi ako na zadnej strane výtvarnej práce.

Výtvarné práce prosíme zaslať do  20. apríla  2019 na adresu:

Spojená škola Pavla Sabadoša internátna

080 01 Prešov

Duklianska 2

Vernisáž výstavy bude 22. mája 2019 v priestoroch  Okresného úradu Prešov, Námestie mieru 3, Prešov.

Autori ocenených prác budú pozvaní na slávnostné otvorenie výstavy.

Kontaktná osoba: Mgr. Bibiána Šabeková,

 tel.: 051/7462737, email: bibiana.sabekova@minv.sk,