Oznámenie k výtvarnej súťaži
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu nám doposiaľ nedalo poverenie ani nepridelilo finančné prostriedky na realizáciu výtvarnej súťaže SVET OKOLO NÁS. Z tohto dôvodu naša škola uvedenú súťaž nezrealizuje. Výtvarné práce vrátime osobne /nie poštou/ po vyžiadaní na e-mail: fabisikova.spojenaskola@gmail.com
——————————————————————————–
Z minulých ročníkov
ďakujeme všetkým učiteľkám materských škôl, ktoré sa do súťaže zapojili.
Video zostrih z otvorenia výstavy.
Do XXII. ročníka bolo zaslaných 1063 prác, počet zapojených MŠ 143, SMŠ 6.
Vystavené budú aj práce, ktoré neboli ocenené.
Výstava bude sprístupnená v dňoch 23.5.2019 – 31.5.2019 v priestoroch Okresného úradu Prešov, Námestie mieru 3.
Fotogaléria z otvorenia výstavy
https://photos.app.goo.gl/TZo4n8RMnVr38KQU7
1. Natália Kubašovská 5r. Chcem byť ako zlatovláska
MŠ Tatranská 21, Stará Ľubovňa 064 01 uč. Mária Jedináková
2. Sofia Korduliaková 5r. Zátišie
MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14 uč. Marta Koričárová
3. Patrícia Handžáková 5r. Pod hladinou
MŠ Puškinova 2165/3, Žilina 010 01 uč. Mgr. Jana Rolková
4. Maxim Marchevský 6r. Minecraft
MŠ Bernolákova 19, Prešov 080 01 uč. Valéria Matejová
5. Bohuslav Dulin 6r. Raňajky v tráve
MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany 082 71 uč. Patrícia Chovancová
6. Matej Andrejka 6r. Veľkonočný kôň
MŠ pri ZŠ, Nová Ľubovňa 353, 065 11 uč. Ľubomíra Rakytová
7. Ema Čekanová 6r. Včielka Meduška
MŠ Fojstvo 1253, Raková 023 51 uč. Darina Orsághová
8. Michaela Němcová 6r. “Červená čiapočka”
MŠ Sídlisko 311, Cementarenská 311/16, Bystré 094 34 uč. Emília Petričková
9. Filip Gelačák 6r. Mám rád pani zubárku
MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14 uč. Soňa Gelačáková
10. Viktor Hamarčák 6r. Opica Škorica v električke
MŠ, Ľ. Štúra 318/23, Svidník uč. Alena Bosáková
11. Klára Hlavatá 6r. “Slimák, slimák ….”
MŠ Fojstvo 1253, Raková 023 51 uč. Edita Gerátová
12. Mia Majchraková 5r. Naša mačka Cilka
MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14 uč. Stanislava Serafinová
13. Michaela Chomová 5r. Ako šlo vajce na vandrovku
SMŠ ELBA – elokované pracovisko Moyzesova 45, Prešov uč. Bc. Katarína Káňová
14. Tamara Vilčeková 6r. Snežienky
MŠ Vsetínska 36, Stará Ľubovňa 064 01 uč. Mgr. Lucia Reľovská
15. Simona Fongusová 5r. Najkrajší karneval
MŠ Fojstvo 1253, Raková 023 51 uč. Bc. Michaela Steinigerová
16. Salome Stričová 6r. Na dúhovej planéte
MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany 082 71 uč. Patrícia Chovancová
17. Kristína Mullerová 6r. Život pod vodou
Prvá SMŠ ul. Zvolenská 32, Martin 036 01 uč. Mgr. Libuša Turicová
18. Viktória Strambová 3r. Na prechádzke
MŠ Dénešova 53, Košice uč. Terézia Korbová
19. Tamara Kalmárová 5r. Čarodejnica
ZŠ s MŠ – elokované stredisko u. Kultúrna 2, Poproč 044 24 uč. Ivana Vincová
20. Anna Karabašová 3r. Farebný svet okolo mňa
MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany 082 71 uč. Patrícia Chovancová
21. Natália Vašáková 5r. Korčuliarka na ľade
SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76 uč. Mgr. Michaela Mikitová
22. Sofia Majdiaková 3r. Svet okolo nás alebo takí sme zvedaví
MŠ Veterná 159, Námestovo 029 01 uč. Božena Bolibruchová
23. Emma Krčmáriková 4,5r. Nevesta v kroji
MŠ Skalité – Ústredie č. 632, Skalité 023 14 uč. Marta Koričárová
24. Šimon Hudák 6r. Moja rodina
SŠPSI – MŠ pre deti so SP, Duklianska 2, Prešov 080 76 uč. Ľubov Adamečková
25. Lukáš Nazarej 5r. Zvieratká v kamióne
SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76 uč. Mária Straková
26. Laura Baranová 5r. Moja sestra pri hre
MŠ Ličartovce 082 03 uč. Mgr. Alena Kovářová
27. Paulína Čupková 5r. Ako sa ovečky pasú
MŠ Závažná Poruba, Hlavná 139 uč. Lívia Fárníková
28. Laura Baranová 5r. Moja rodina na vychádzke
MŠ Ličartovce 082 03 uč. Mgr. Alena Kovářová
29. Emma Bindzárová 5r. O trojhlavom drakovi
MŠ ELBA, Smetanova 2, Prešov 080 05 uč. Petra Mikitová
30. Alica Stašáková 5r. Janko Hraško
MŠ Budovateľská 8, Prešov 080 01 uč. Brozáková
31. Michal Stráňay 5r. Môj ocko na hokeji
MŠ Valča č. 375, Valča 038 35 uč. K. Schumichrastová
32. Andreas Konkoľ 5r. Veselé sliepočky
MŠ pri ZŠ Nová Ľubovňa 353, 065 11 uč. Ľubomíra Rakytová
33. Alžbeta Kroláková 5r. Dúha
Súkromná spojená škola, Vodárenská 3, Prešov 080 01 uč. Mgr. Iveta Feťková Olenočinová
34. Gabriel Kažimír 4r. Mikuláš
SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76 uč. Ľubica Húsková
35. Juraj Beňo 6r. Zima v meste
SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76 uč. Mgr. Daniela Amrichová
36. Klára Kobuľská 2,5r. Domček, domček kto v tebe býva?
SMŠ ELBA – elokované pracovisko Moyzesova 45, Prešov uč. Bc. Katarína Káňová
37. Jakub Mariňák 5r. Cyklisti
MŠ Bernolákova 19, Prešov 080 01 uč. Mgr. Oľga Balážová
38. Nela Anabela Vašková 4r. Žabka
MŠ Fraňa Kráľa 1707, Čadca 022 01 uč. Mgr. Jana Chlebeková
39. Diana Jachymovičová 4r. Na ihrisku
MŠ Ľ. Štúra 318/23, Svidník 089 01 uč. Anna Džumanová
40. Tomáš Susko 4r. V mojej izbe
MŠ Bulíkova 25, Bratislava 55, 851 04 uč. Marcela Nemčeková
41. Viktor Král 6r. Dedkove barany pri hre
MŠ Ličartovce 082 03 uč. Mgr. Alena Kovářová
42. Adrián Bzdilík 6r. S oteckom spoznávame krásy Slovenska
MŠ Fraňa Kráľa 1707, Čadca 022 01 uč. Jana Mitková
43. Tamara Bytčanková 5r. Ja s ockom v lese
MŠ Fraňa Kráľa 1707, Čadca 022 01 uč. Anna Matáková
44. Teo Zemenčík 6r. Dievčatko s bábikou
Prvá SMŠ ul. Zvolenská 32, Martin 036 01 uč. Mgr. Libuša Turicová
45. Natália Šimová 4r. Moja mama a ja
Prvá SMŠ ul. Zvolenská 32, Martin 036 01 uč. Mgr. Libuša Turicová
46. Lilien Holubeková 6r. Rozkvitnutá jar
ZŠ s MŠ Podhájska 10A, Martin 036 01 uč. Martina Valuchová
47. Kolektívna práca 5-6r. Dúhový svet
Kolektív detí triedy KURIATOK uč. Darina Fogtová
ZŠ s MŠ Tajovského 2674/17, Poprad 058 01
48. Kolektívna práca 3-5r. Rozprávka o troch prasiatkach
Trieda MŠ D uč. Ľubica Húsková
SŠPSI – MŠ pre deti s NKS, Duklianska 2, Prešov 080 76
49. Kolektívna práca 3.5 Kniha o všetkom a pre všetkých
Staršie oddelenie detí I uč. Katarína Rusnáková
ZŠ s MŠ Spišská Spbota, Vagonárska ulica 1600/4, Poprad 058 01
50. Kolektívna práca 5r. Na začiatku bol zvitok
Zuzana Gujdánová, Rebeka Hudáková, Barbara Kočanová uč. Jana Lukášová
CMŠ bl. Imeldy, Moyzesova 8, Košice 040 01
Dňa 2. mája 2019 sa uskutočnil výber 50 ocenených prác v telocvični Spojenej školy Pavla Sabadoša internátnej v Prešove
Porota:
PaedDr. Ivana Pančáková – metodička, lektorka, ZUŠ Októbrova 32, Prešov
Mgr. Jana Paľová – učiteľka, Stredná odborná škola pedagogická Kmeťovo stromoradie 5, Prešov
PaedDr. Zuzana Fabišíková – zástupkyňa riaditeľa SŠPSI Duklianska 2, Prešov
——————————————————————————————————————–
Otvára sa 22. ročník súťaže
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Okresný úrad Prešov – odbor školstva,
vyhlasujú
XXII. ročník
celoslovenskej súťaže výtvarnej tvorby
detí materských škôl s medzinárodnou účasťou
Organizátori: Spojená škola Pavla Sabadoša internátna, Duklianska 2, Prešov
Pedagogická a sociálna akadémia,Kmeťovo stromoradie 3, Prešov
Podmienky :
Práce môžu byť voľného námetu, rôzneho formátu a ľubovoľných techník, plošné alebo priestorové.
Výtvarné práce budú hodnotené v dvoch kategóriách:
1. kategória 2-4 ročné deti
2. kategória 5-6 ročné deti
Práca musí byť na zadnej strane označená menom a priezviskom autora, jeho vek, názov práce, technika, adresa školy a meno pedagóga.
Ku každej práci je potrebné priložiť strojom písaný štítok rozmerov 10x5cm s tými istými údajmi ako na zadnej strane výtvarnej práce.
Výtvarné práce prosíme zaslať do 20. apríla 2019 na adresu:
Spojená škola Pavla Sabadoša internátna
080 01 Prešov
Duklianska 2
Vernisáž výstavy bude 22. mája 2019 v priestoroch Okresného úradu Prešov, Námestie mieru 3, Prešov.
Autori ocenených prác budú pozvaní na slávnostné otvorenie výstavy.
Kontaktná osoba: Mgr. Bibiána Šabeková,
tel.: 051/7462737, email: bibiana.sabekova@minv.sk,