Milé kolegyne, kolegovia

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky

Regionálny úrad školskej správy v Prešove

vyhlasujú XXIII. ročník

celoslovenskej súťaže výtvarnej tvorby detí materských škôl

Organizátor:

  • Spojená škola Pavla Sabadoša internátna, Duklianska 2, Prešov                

Podmienky:   

  • Práce môžu byť ľubovoľného námetu, formátu A4, A3, A2 a ľubovoľných techník.
  • Výtvarné práce budú hodnotené v kategóriách:

1. kategória: 2-4 ročné deti;

2. kategória: 5-6 ročné deti;

  • Práca musí byť na zadnej strane označená menom a priezviskom autora, jeho vek, názov práce, technika, adresa školy, meno pedagóga a e-mail.
  • Ku každej práci je potrebné priložiť štítok s rozmermi 10x5cm s tými istými údajmi ako na zadnej strane výtvarnej práce.
  • Výtvarné práce ostávajú po prevzatí u organizátora.
  • Výtvarné práce prosíme zaslať do pondelka 27. mája 2024 na adresu:

Spojená škola Pavla Sabadoša internátna

Duklianska 2

 08001 Prešov

  • Autori 50-tich ocenených prác budú pozvaní na slávnostné otvorenie výstavy, vyhodnotenie a odovzdávanie cien dňa v stredu 19.6.2024 v priestoroch M-Arény na Šváboch, kde bude výstava následne sprístupnená v nasledujúcich dňoch vo vymedzených hodinách.
  • Všetky informácie o ocenených prácach a časoch výstavy po vyhodnotení nájdete na  www.svetokolonas.spojenaskola.info

Kontaktné osoby:             

 Mgr. Jana Lišková, 051/77 11 360, liskovajanka42@gmail.com

       Mgr. Gabriela Timková, 051/32 26 911, gabriela.timkova@russ-po.sk

Výherné práce

Porota:

Mgr. Jana Liškova – zastupkyňa riaditeľa pre MŠ, ŠKD SŠ Pavla Sabadoša inter.

Mgr. Daniela Olejárová – zástupkyňa ZUŠ výtvarný odbor,

Mgr. Karina Fričová – SOŠ pedagogická ,PK výtvarnej výchovy

Juliana Birošová – výtvarníčka, umelkyňa

OCENENÉ PRÁCE

Meno autoraNázov práceMaterská školaPedagóg
  
ŽOFIA STANKOVÁV záhrade na jablkáchMŠ Považská ul.č.1, PiešťanySimona Macháčková
GRÉTKA KOVALIKOVÁRodinka LienkováMŠ Bratislavská 3, PrešovMgr. Zuzana Huňadyová
JURAJ BLANÁRMačka LízaMŠ Suvovorova 2797/20 ŽilinaMgr. Marcela Lukačovičová
TIMEA FARKAŠOVÁCukrárkaMŠ Óvoda,Štúrova 1, FiľakovoMgr. Gabriela Fungáčová
MIA FILIPIAKOVÁMamičkaMŠ Óvoda,Štúrova 1, FiľakovoMgr. Gabriela Fungáčová
PEŤKA BRKALOVÁNa výleteMŠ Malý Šariš 222, PrešovMaja Migrová
TÁŇKA KOSCELNÍKOVÁNa koncerteMŠ Malý Šariš 222, PrešovMaja Migrová
GABIKA DVORŠČÁKOVÁDobrá náladaMŠ Malý Šariš 222, PrešovMaja Migrová
DIANKA ADAMKOVIČOVÁS úsmevom je svet krajšíMŠ Malý Šariš 222, PrešovMaja Migrová
MAJA BUGANYOVÁKozliatkaMŠ RKC,Hlavná 215, PribetaMgr. Gabriela Pinkeová
VIKTÓRIA UZSÁKOVÁZlatovláskaMŠ RKC,Hlavná 215, PribetaMgr. Gabriela Pinkeová
BIBIÁNA ŠNIRCOVÁTancujem a spievamMŠ Skalité – Ústredie č.632Marta Koričárová
EMKA TOMČÍKOVÁMoja mamaMŠ Skalité – Ústredie č.632Mgr. Katarína Gomolová
JAKUB PETRÁKPerníková chalúpkaMŠ Skalité – Ústredie č.632Marta Koričárová
HENRIETA GONŠČÁKOVÁPsíček a mačičkaMŠ Skalité – Ústredie č.632Soňa Gelačáková
ELLA KONEČNÁLyžovačkaMŠ Skalité – Ústredie č.632Marta Koričárová
DOROTHEA KAMINSKÁVesmírMŠ Skalité – Ústredie č.632Soňa Gelačáková
KULACS BALÁZS Podmorský svetMŠ Októbrová 939/46,Dunajská StredaMonika Ignaták
NYÍLFA SÁRASvet okolo násMŠ Októbrová 939/46,Dunajská StredaMonika Ignaták
SABINA HUDAKAutoportrétSpojená škola Petrovany – MŠEva Ramazetterová
AMÉLIA SLÁDEČKOVÁMačička BibiMŠ Školská 2, ZohorDenisa Tatar
MILLA MÉSZÁROSLietajúca mačkaMŠ Óvoda,Bartónkova, ŠtúrovoVeronika Benefiová
SEBORAH LIŠKOVÁSvet okolo mňa MŠ Čsl.letcov 2, ĽuboticeMgr. Monika  Menykö
LUKÁŠ BREČKABreznianska zvonicaZŠ s MŠ B.Němcovej 17, BreznoPaedDr. Ivana Jančová
JURAJ POLLÁKSuper ZOOMŠ Dr.Clementisa 59, Skalica,EP Pri potokuNatália Jankovičová
KRISTÍNA REMŽOVÁDanka a Janka v slimačom domčekuMŠ Lozorno, Orechová 19Mgr. Beáta Reifová
PATRÍCIA SÁSOVÁVšetci sme tu kamaráti ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa 493Bc. Simona Arifi
MARCUS SYNEKRaz budem kozmonautom!!!EP- ZŠ s MŠ, Hviezdoslavova 152/2 Závadka nad HronomDarina Nosková
DÁVID JOBKO Námorná flotila MŠ Ľudovíta Štúra 318/23, SvidníkAnna Džumanová
LAURA LIBEROVÁPrincezná na vláskuMŠ Budovateľská 8, PrešovIvana Amrichová
ZOE MAČOVÁŠašoMŠ Jurkovičova 17, PrešovL. Galmišová
TIMEA UHRÍNOVÁJarná lúkaMŠ Jurkovičova 17, PrešovL. Galmišová
NELA SOJAKOVÁKohútikMŠ Švermova 8, ValaskáMgr. Blanka Kyseľová
JAKUB HOVANČÍKSvetluškaSpojená škola P.Sabadoša internátna, Duklianska 2, PrešovIvana Bebková DiS
DUŠAN HLINKAHmyz na lúke Spojená škola P.Sabadoša internátna, Duklianska 2, PrešovM. Straková
ADAM RAJDUGAAutoportrétSpojená škola P.Sabadoša internátna, Duklianska 2, PrešovMgr. Jana Kundrátová
PAVLÍNA NOVOTNÁV záhradeMŠ Raková – Fojtovo 1253Darina Orsághová
PATRIK STARCHOŇNa cesteMŠ Raková – Fojtovo 1253Darina Orsághová
NATÁLIA KOSIKOVÁDanka a Janka MŠ Óvoda, KomárnoTimea Rumiová
ALEXANDER SMAILOVMôj vtáčikMŠ Dlhá 1, Komárno – Nová StrážBeáta Bagita
TIMEA BEDNÁRIKMorská vílaMŠ Čergovská 14, PrešovTatiana Bělová
TIMEA HALUŠKOVÁBocian nám prinesie bábätkoMŠ gen.Svobodu675/23, MedzilaborceMgr. Alexandra Siváková
MARIÁN TIMKOUrbanová vežaMŠ Boženy Němcovej 4, KošiceMgr. Zuzana Németová
TEO POLÁKKamiónMŠ SNP 14, ModraMgr. Jana Brisudová
TERÉZIA STOLÁRIKOVÁČo ukrýva trávaZŠ s MŠ Žarnovická 1078/13 Turčianské TepliceMiroslava Kubíková
AMÁLIA ČULOVÁBabku s dedkom milujemMŠ Západná 2, BratislavaBeáta Pevná
NIKOL LAZOVÁMačičky Fazové a ich rodinaMŠ Západná 2, BratislavaBeáta Pevná
ZOJKA JACKOVÁNa lúkeMŠ Dobšinského 8, NitraBc. Eva Matisová
KOLEKTÍVNA PRÁCA/ 19 detíVeselý a smutný/farebný a čierny svetSMŠ Slniečko, Ústianska 215/4 TvrdošínZuzana Kaníková,Žaneta Beňová
KOLEKTÍVNA PRÁCAVarila myšička kašičkuZŠ s MŠ PohoreláPaedDr.Dagmar Krupová

Do 23.ročníka bolo zaslaných 984 prác, počet zapojených MŠ 142.         

Ďakujeme všetkým učiteľkám materských škôl, ktoré sa do súťaže zapojili.      

Vystavené budú aj práce, ktoré neboli ocenené.           

Výstava bude sprístupnená od 19. – 21.06 2024 ,v priestoroch  M-arény.  

V dňoch od 20.06 – 21. 06.2024 bude sprístupnená výstava výherných prác v M-Aréne v čase od 10:00 -12:00.

Ďakujeme